loader
Her geçen gün artan internet siteleri, reklam sektörünün internet ortamına kaymasına neden olmuştur. Yeni açılan ama yetersiz kaldığı için tekrar kapanan siteler göz önüne alındığında, SEO danışmanlığı fiyatları araştırmasının ne kadar yersiz olduğu kanıtlanmış olur. Çünkü profesyonel bir ekip ile çalışmak ve doğru hizmet almak, uzun bir deneyim gerektirir. SEO'nun amacı; arama motorlarının ilk sıralarında yer almak yani daha fazla takipçiye minimum sürede ulaşmaktır. Amatör şartlar altında bu oranı yakalamak, SEO danışmanlığı almadan neredeyse imkânsızdır. SEO danışmanlığı yapan firmalar; ilk olarak sitenizin konumunu ve rakip siteleri inceler. Bu inceme neticesinde, hangi önlemler alınarak pozisyonun ne oranda yükseltilebileceği analiz edilir. Site içi SEO ve site dışı SEO bir bütün olarak ele alınarak eksiklerin giderilmesi sonucunda, ilk sayfaya veya ilk sıralara yerleşmek mümkündür. SEO danışmanlığı yapan firmaların çalışmaları şöyle özetlenebilir;

• Site çalışma hızının kontrolü yapılır. Kısa sürede ve kolay ulaşılabilirlik sayesinde, takipçiyi sıkmadan sayfalar arasında gezinmek mümkündür.
• Mobil uyumluluk denetimi yapılır. Yapılan araştırmalar, sabit bilgisayar yerine mobilden internet girişinin daha fazla olduğunu kanıtlamaktadır. Bu sebeple ilk sıralarda yer almak için mobil uyum oldukça önemlidir.
• Site haritasının belirlenmesi yapılır. Site haritası sayesinde; yöneticiler, taranacak sayfaları çok daha fazla kontrol edebilir. Sayfaların değişme sıklığı, güncellenme tarihi ve taranacak sayfaların diğerlerine göre önemi belirlenir.
• Site çalışma hızının kontrolü yapılır. Kısa sürede ve kolay ulaşılabilirlik sayesinde, takipçiyi sıkmadan sayfalar arasında gezinmek mümkündür.
• Siteye yönlendirilecek backlinkler doğru seçilir. Yanlış bir siteye link vermek, yarardan çok zarar görmenize neden olur.
• Sitede kullanılan içeriğin, site amacı ile uyumu ve kullanılan dil önemlidir. Bolca yazım yanlışı bulunan, özgün olmayan, saçma içeriklerin çıkartılması gerekir.
• Doğru anahtar kelime seçimi, aramalarda üst sıralara yerleşmek açısından önemli bir detaydır. İnternet sitesinin kısa süre içinde daha üst sıralara yerleştirilmesi için önemli hizmetler verir.

Hesabım

Şifremi Unuttum
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol